fbpx

faq

Pytania dotyczące zabiegu

Kto może mieć przeszczepione włosy?

Każdy, kto cierpi na „typ męski” wypadania włosów. Dlatego jest przede wszystkim jest przeznaczony dla osób, u których hormonalne zmiany spowodowały przedwczesne wypadanie włosów. Natomiast osoby po różnego typu wypadkach lub gdy utrata włosów spowodowana została poparzeniem wymagają indywidualnej konsultacji.

Czy istnieje limit wiekowy dla transplantacji włosów?

Wiek gra tylko pewną rolę w zależności od kontekstu i przyczyn wypadania włosów. Generalnie przeszczep jest uważany za najbardziej trwałe i zrównoważone rozwiązanie tego problemu. Wypadanie włosów spowodowane jest nadmiarem męskich hormonów uwalnianych w ciągu całego życia. Utrata włosów zmniejsza się po osiągnięciu wieku 40 lat. Oznacza to, że po przeszczepieniu włosów w młodszym wieku, trzeba się liczyć że dalsza utrata włosów może jeszcze postępować i przeszczep może wymagać powtórzenia aby objąć całą problematyczną sferę.

Jakie techniki transplantacji są wykonywane w klinice?

Zabieg przeszczepu włosów wykonywany jest metodą FUE lub DHI. Obie techniki dają lepsze wyniki w porównaniu do starszej techniki FUT, zwłaszcza że nie pozostawiają żadnej blizny ani szwów na głowie. Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny. Mały dyskomfort może być jedynie odczuwalny podczas procesu znieczulenia.

Czym się różni zabieg FUE i DHI?

W obu zabiegach pobierane są tak samo pojedyncze mieszki włosowe (grafty) . Zabiegi różnią się sposobem aplikacji (wszczepiania) graftów w miejsca z ubytkami. W przypadku FUE, robione jest mikro-nacięcie (kanał) w którym lekarz umieszcza graft. W metodzie DHI nie jest wykonywany kanał, a graft jest wbijany w ubytki za pomocą specjalnego aplikatora o nazwie Choi. Dzięki tego typu aplikacji lekarz może wykonac zabieg również na długich włosach, bez kompletnego golenia głowy (usługa za dopłatą). Dlatego ten zabieg jest polecany np dla kobiet lub osób które z przyczyn zawodowych nie mogą ogolić kompletnie głowy.

Jak długo trwa zabieg przeszczepu włosów?

Procedura składa się z kilku etapów i trwa około 6-10 godzin (z przerwą na posiłek). Jeżeli chodzi o cały wyjazd, to trzeba planować 3 dni (2 doby w hotelu).

Ile włosów można przeszczepić podczas zabiegu?

Standardowo procedura transplantacji obejmuje między 1000 a 5000 graftów. Każdy graft ma pomiędzy jednym a czterema włosami, stąd zabieg przeszczepu 4000 graftów to 8000 – 10000 pojedynczych włosów. Ilość gratów zostaje ustalona przez lekarza podczas kwalifikacji do zabiegu.

Jak będę komunikować się z lekarzem i innymi pracownikami kliniki?

Standardowo zapewniamy polską obsługę podczas pobytu. W całym okresie przygotowań do zabiegu kontaktujemy się w Twoim imieniu z lekarzem. Podczas zabiegu oraz po jego zakończeniu jesteśmy cały czas do Twojej dyspozycji. Klinika Jack Strong Hair jest dostosowana dla polskich klientów.

Jak się przygotować do zabiegu?

Każdy pacjent otrzyma szczegółowe informacje dotyczące przygotowania do operacji. Najistotniejsze jest, by nie spożywać alkoholu na 6 dni przez operacją. Również zabieg jest nie polecany osobom z problemami kardiologicznymi lub nadciśnieniowymi ze względu na wysokie ryzyko dla zdrowia.

Co dzieje się przed zabiegiem?

Każdy pacjent przechodzi badanie krwi oraz konsultację przed zabiegiem bezpośrednio z lekarzem prowadzącym zabieg, a mającą na celu określenie kształtu linii czołowej włosów oraz podziału stref do przeszczepu włosów.

Co dzieje się po zabiegu?

Na czoło zostanie nałożona specjalna opaska-bandaż, która zostanie wymieniona następnego dnia. Opaska ma na celu redukcję obrzęków wokół głowy. Szczegółowe informacje pooperacyjne będą udzielone po zabiegu przez naszego opiekuna.

Kiedy rosną pierwsze przeszczepione włosy?

Przez pierwsze tygodnie włosy na zmianę rosną i wypadają. Pierwsze stałe włosy rosną po około trzech miesiącach od zabiegu. Największy przyrost zwykle następuje po okresie 5-6 miesięcy. 90% przeszczepionych włosów powinno być widocznych po około 9 miesiącach. Pełen efekt można ocenić po roku od daty transplantacji.

Czy muszę ogolić głowę do zabiegu?

Ogolenie głowy jest wymagane w przypadku metody FUE. W metodzie DHI jest możliwy zabieg na długich włosach. Jednak strefy z których są pobierane grafty będą ogolone. Jeśli chcesz mieć zabieg na długich włosach, skontakuj się z nami w tej sprawie.

Pytania dotyczące podróży i pobytu

Czy w cenie zabiegu jest bilet lotniczy?

Nie, bilet lotniczy kupujesz sam, nie pośredniczymy w sprzedaży biletów. Możemy pomóc w dobraniu odpowiedniego terminu podróży. Pamiętaj, przed zakupem biletu skontaktuj się z nami, żeby potwierdzić termin w klinice.

Jak mam zarezerwować bilet lotniczy?

Bilety rezerwujesz i kupujesz sam za pomocą dowolnej wyszukiwarki lotniczej. Standardowo przebywasz w Stambule 3 dni. Pierwszy dzień przylot (jest to dzień wolny i przylot o godzinie dowolnej). Dzień drugi to zabieg. Dzień trzeci to kontrola po zabiegu i powrót do domu (powrót rezerwuj w godzinach popołudniowych).

Ile trwa podróż do Stambułu?

Standardowy bezpośredni lot z Warszawy do Stambułu trwa 2,5 godziny. Możliwe są też połaczenia z przesiadką z innych polskich lotnisk, wtedy czas lotu wydłużą się o dodatkowy przelot i przesiadkę. Różnica czasu pomiędzy Polską i Turcją wynosi w czasie letnim +1 godz. w czasie zimowym +2 godz.

Czy ktoś mnie odbierze z lotniska?

Tak, na lotnisku będzie czekał kierowca z kliniki, który zabierze Cię do hotelu. Kierowca będzie do Twojej dyspozycji podczas wszystkich podróży pomiędzy kliniką – hotelem – lotniskiem. 

Czy muszę mieć wizę do Turcji?

Nie, od 2 marca 2020 wizy do Turcji dla obywateli Polski zostały zniesione. Pobyt do 90 dni jest bezpłatny i nie wymaga żadnych dodatkowych formalności.

Czy mogę podróżować bez paszportu?

TAK! od 19 kwietnia 2022 można podróżować do Turcji jedynie z aktualnym dowodem osobistym lub paszportem. Pamiętajcie tylko że ważność tych dokumentów (czyli data do której jest ważny) musi mieć jeszcze conajmiej 150 dni od daty wlotu do Turcji. 

Jak długo będę przebywać w Stambule?

Minimalny okres pobytu w Stambule to 3 dni (2 noce). Pierwszy dzień jest wolny, drugi dzień to zabieg, a trzeci kontrola po zabiegu oraz lot powrotny. Możesz zostać w Stambule dłużej lub przylecieć wcześniej, oferujemy dodatkowe dni w hotelu za dopłatą. Szczegóły znajdziesz na podstronie Cennik

Czy mogę pojechać z osobą towarzyszącą?

Tak, ale prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci zabrania dodatkowej osoby. Hotel pobiera również w takim przypadku dodatkową opłatę w wysokości 10 Euro za dobę.

Czy mam wyżywienie w cenie zabiegu?

W cenie pobytu są śniadania w hotelu oraz obiad w dniu zabiegu w klinice. W rejonie kliniki oraz hotelu jest mnóstwo małych restauracyjek w wspaniałym jedzeniem w przystępnych cenach. Nasz opiekun doradzi gdzie można zjeść najlepsze potrawy.

Jesteś już zdecydowany na zabieg?

Sprawdź ile graftów (mieszków włosowych) możemy Ci przeszczepić. Ta usługa jest bezpłatna i polega na wypełnieniu i przesłaniu do nas krótkiego formularza.

Używamy cookie, aby zapewnić najlepszą jakość. Polityka prywatności