Metody zabiegów

Metoda Micro FUE

FUE (Follicular Unit Extraction) jest najnowszą metodą transplantacji włosów. W odróżnieniu od przestarzałej metody FUT/STRIPE nie wymaga wykonywania liniowych nacięć oraz zakładania szwów, zapewniając minimalną inwazyjność, naturalny efekt oraz krótki czas regeneracji po zabiegu. W FUE mieszki włosowe są pobierane w formie pojedyńczych przeszczepów wielkości 0.5 – 0,7 mm z tyłu i boków głowy, a następnie umieszczane w miejscach ubytków w wcześniej przygotowanych mikro-nacięciach. Cały zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Metoda DHI

DHI (Direct Hair Implantation) dotyczy drugiej części zabiegu, czyli sposobu wszczepiania pobranych wcześniej mieszków włosowych. Pobrane mieszki włosowe (w ten sam sposób jak w zabiegu FUE) są umieszczane w specjalnym piórze medycznym Choi, a następnie bezpośrednio wszczepiane w miejsce ubytków przy użyciu tego pióra. Pozwala to wszczepić mieszek pod pożądanym kątem i w odpowiednim kierunku. Są to kluczowe elementy by włosy po zabiegu rosły naturalnie i naturalnie się układały. Oczywiście samo narzędzie nie gwarantuje naturalnego wyglądu. Doświadczenie lekarza i jego wiedza pozwala ułożyć odpowiednio graty na głowie. I dlatego zarówno w zabiegu FUE jak i DHI to lekarz jest gwarantem dobrego przeszczepu i układu włosów. Zabieg DHI polecamy osobom które z różnych względów nie mogą ogolić głowy do przeszczepu, ponieważ w tym zabiegu nie jest to konieczne.

Jak wygląda zabieg ?

KONSULTACJA MEDYCZNA

Wstępna konsultacja przebiega online za pośrednictwem naszej strony. Na podstawie przesłanych zdjęć lekarz określa jakość okolicy dawczej i określa możliwą do przeszczepu ilośc graftów. Zostanie też przedstawiona rekomendacja dla metody zabiegu. Kluczowa konsultacja następuje już w klinice przed zabiegiem. Wtedy zostanie ustalona linia włosów oraz strefy przeszczepu. Zostanie przeprowadzony dokładny wywiad medyczny, oraz dokumentacja fotograficzna. Przed konsultacją zostaną wykonane badania krwi. Podczas całej konsultacji jest obecny nasz opiekun, który przetłumaczy wszystkie rozmowy z lekarzem.

POBRANIE GRAFTÓW

Po odpowiednim przygotowaniu obszaru dawczego, pojedyncze mieszki włosowe są indywidulanie pobierane za pomocą mikronarzędzi FUE (mikromotor wyposażony w ostrze 0,5 - 0,7 mm). Pobrane mieszki włosowe zawierają średnio 2-3 włosy. Doświadczenie lekarza gwarantuje pobranie mieszków włosowych bez uszkodzeń. Wykorzystanie mikronarzędzi zapewnia bezpieczeństwo zabiegu oraz krótki okres regeneracji obszaru dawczego. Cały zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

KONTROLA JAKOŚCI

Pobrane mieszki włosowe są oczyszczane i poddawane analizie jakościowej. Jakość oraz rozmiar mieszków włosowych stanowi wyznacznik dla następnego etapu - otwierania kanałów, czyli przygotowywania miejsc dla przenoszonych mieszków włosowych. Podobnie jak proces pobierania mieszków włosowych, wymaga precyzji oraz doświadczenia.

PRZYGOTOWANIE KANAŁÓW

Równie ważną kwestią jest kąt otwarcia kanałów dla przeszczepianych mieszków włosowych. Uchwycenie indywidualnego modelu wzrostu włosów, wyznaczenie specyficznych kątów wzrostu włosów w każdej części skóry głowy pacjenta jest kluczem do uzyskania pożądanej fryzury po zabiegu. Kolejnym czynnikiem wychwytywania naturalności jest prawidłowe określenie przedniej linii włosów. Wyznaczenie przedniej linii włosów musi być oparte na cechach anatomicznych i morfologicznych danego pacjenta oraz prawidłowych proporcjach.

UMIESZCZANIE PRZESZCZEPÓW

Przeszczepy umieszczanie są w wcześniej wykonanych kanałach (metoda FUE) lub umieszczane za pomocą narzędzia CHOI (DHI). Po zabiegu wykonywany jest zabieg osoczem bogatopłytkowym oraz zakładane sa opatrunki na strefe dawczą (zostaną zdjęte następnego dnia podczas kontroli w klinice).

Sprawdź efekty po zabiegu

Zobacz jakie efekty po zabiegu uzyskują nasi klienci. Wszystkie zdjęcia należą tylko do naszych klientów z Polski.

Łysienie męskie – skala Norwood-Hamilton

W latach 70. ubiegłego wieku, chirurg dr. Norwood w oparciu o wcześniejsze prace Jamesa Hamiltona, opracował klasyfikację wzoru łysienia androgenowego. Skala jest stosowana do dziś. Pozwala ona na określenie na jakim etapie łysienia jest pacjent i przewidzieć dalszy proces utraty włosów.

Dzięki poniższej skali możesz samodzielnie ocenić na jakim etapie łysienia jesteś obecnie.  Pamiętaj, że łysienie to cecha indywidualna, nie każde kończy sie na stopniu 7 z skali Norwooda.

Stopień 1

Fryzura młodociana, bez oznak łysienia.

Stopień 2

Dojrzała linia włosów, tymczasowa, łagodna recesja włosów wzdłuż przedniej linii włosów.

Stopień 2a

Kolejny etap łagodnej regresji przedniej linii włosów.

Stopień 3

Najwcześniejsza faza łysienia, znacznie powiększone zakola i cofnięcie przedniej linii włosów.

Stopień 3a

Najwcześniejsza faza łysienia, znacznie powiększone zakola i mocniejsze cofnięcie przedniej linii włosów.

Stopień 3 szczyt głowy

Najwcześniejsza faza łysienia, znacznie powiększone zakola i mocniejsze cofnięcie przedniej linii włosów. Przerzedzenie włosów na czubku głowy.

Stopień 4

Dalsze cofanie się linii włosów oraz powiększenie obszaru łysienia na czubku głowy.

Stopień 4a

Dalsze cofanie się linii włosów.

Stopień 5

Pas oddzielający łysinę na czubku głowy od zakoli staje się widocznie mniejszy.

Stopień 5a

Przedni i wierzchołkowy obszar łysienia łączą się w jeden.

Stopień 6

Łysina obejmuje większą część głowy, pozostaje jedynie wąski pas włosów w kształcie podkowy.

Stopień 7

Łysina powiększa się i obejmuje większą część głowy. Faza końcowa łysienia.

Jesteś już zdecydowany na zabieg?

Sprawdź ile graftów (mieszków włosowych) możemy Ci przeszczepić. Ta usługa jest bezpłatna i polega na wypełnieniu i przesłaniu do nas krótkiego formularza.