Sapphire, Gold, Micro FUE, czy są jakieś różnice?

Zapewne oglądając strony klinik widzicie różne nazwy zabiegów i zastanawiacie się o co w tym wszystkim chodzi. Który jest lepszy, który gorszy, czy złoto jest lepsze od szafiru, a może na odwrót?  

Nie ma różnic, jest marketing:)

Każda z klinik chce być wyjątkowa, każda z nich szuka czegoś innego, niezwykłego. Szuka powodu dla którego masz wybrać ją, a nie inną klinikę.

Sapphire i Gold to tylko wskazanie jakimi ostrzami wykonywane są kanały pod grafty do zabiegu FUE. Jakie są między nimi różnice? W praktyce żadne, zabiegi wykonane ostrzami stalowymi są takie same, jak wykonane ostrem szafirowym. Szafir nie tępi się, jest twardszy od stali. to jest jedyna różnica, a przy naszych dużych zabiegach (powyżej 6 tys graftów), to właśnie ma znaczenie. 

Czy to oznacza, że zabieg stalowym ostrzem byłby nieudany? Nie, najprawdopodobniej byłby tak samo dobry. Pamiętajmy o jednym, to nie ostrze, a doświadczenie lekarza i zespołu jest kluczowe dla powodzenia zabiegu.

Typy zabiegów FUE
  1. Sapphire FUE – Szafirowe ostrze do wykonywania kanałów. Stała, niezmienna ostrość.
  2. Gold FUE – Pozłacane ostrze do wykonywania kanałów. Złoto jest antybakteryjne.
  3. Ice FUE – Grafty po pobraniu są przechowywane w lodzie w celu wydłużenia czasu na ich przeszczep. W praktyce jest to niepotrzebne, bo graty bez lodu mogą przebywać poza ciałem nawet do 24 godzin.  
  4. Mikro FUE – Standardowy zabieg FUE wykonywany ostrzem stalowym.
Jakie zabiegi wykonywane są u nas?

Wykonujemy Sapphire FUE (czyli Szafirowe FUE), ponieważ uważamy że dobre, nietępiące się ostrze to ważny element zabiegu. Jesteśmy przekonani że nasze zabiegi są wykonywane w najlepszy możliwy sposób. Jedno jest pewne, cały czas kontrolujemy rynek i sprawdzamy dla Was wszystkie nowości. Jeśli znajdziemy coś lepszego, to z pewnością będzie w naszej ofercie.

5/5 - (2 votes)

Używamy cookie, aby zapewnić najlepszą jakość. Polityka prywatności