Przeszczep włosów DHI

Metoda DHI

Metoda DHI (Direct Hair Implantation) polega na bezpośredniej implantacji mieszków włosowych za pomocą pióra medycznego Choi. Samo pobieranie graftów jest identyczne jak w metodzie FUE, natomiast w odróżnieniu od FUE nie wykonuje się kanałów pod grafty. W DHI grafty są wbijane pod skórę głowy za pomocą pióra Choi w którym zostały najpierw umieszczone. Zapewnia to łatwiejsze manewrowanie podczas zagęszczania stref na głowie. Dzięki tego typu aplikacji lekarz może też wykonać zabieg na długich włosach bez kompletnego golenia głowy (usługa za dopłatą). Dlatego ten zabieg jest polecany np dla kobiet lub osób które z przyczyn zawodowych nie mogą ogolić kompletnie głowy.

Kwalifikacja

Nasz zespół ma duże doświadczenie w dziedzinie przeszczepu włosów metodą DHI. 7 dni w tygodniu udzielamy profesjonalnej porady dotyczącej kwalifikacji do zabiegu. Wystarczy, że prześlesz nam online zdjęcia swojej głowy, a my na ich podstawie ocenimy sytuację i stwierdzimy czy transplantacja jest wskazana i w jakim zakresie.

Kwalifikacja jest bezpłatna i jest pierwszym krokiem który musisz wykonać żeby umówić się na zabieg.

Jak wygląda zabieg ?

KONSULTACJA MEDYCZNA

Na podstawie przesłanych zdjęć lekarz określa jakość okolicy dawczej i określa możliwą do przeszczepu ilość graftów. Zostanie też przedstawiona rekomendacja dla metody zabiegu. Kluczowa konsultacja następuje w klinice, przed zabiegiem. Wtedy zostanie ustalona linia włosów oraz strefy przeszczepu. Zostanie przeprowadzony dokładny wywiad medyczny, oraz dokumentacja fotograficzna. Przed konsultacją zostaną wykonane badania krwi. Podczas całej konsultacji jest obecny nasz opiekun, który przetłumaczy wszystkie rozmowy z lekarzem.

POBRANIE GRAFTÓW

Faza pobierania rozpoczyna się od znieczulenia miejscowego w tylnej części głowy. Trwa to zaledwie 5 minut i występuje tylko niewielki ból spowodowany użyciem igieł.

Po odpowiednim przygotowaniu obszaru dawczego, pojedyncze mieszki włosowe są indywidulanie pobierane za pomocą mikronarzędzi FUE (mikromotor wyposażony w ostrze 0,5 - 0,7 mm). Pobrane mieszki włosowe zawierają średnio 2-3 włosy. Doświadczenie lekarza gwarantuje pobranie mieszków włosowych bez uszkodzeń. Wykorzystanie mikronarzędzi zapewnia bezpieczeństwo zabiegu oraz krótki okres regeneracji obszaru dawczego. Podczas pobierania leżysz na specjalnym łóżku, głową w dół. Cały zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i jest zupełnie bezbolesny.

KONTROLA JAKOŚCI

Pobrane mieszki włosowe są oczyszczane i poddawane analizie jakościowej. Jakość oraz rozmiar mieszków włosowych stanowi wyznacznik dla następnego etapu - umieszczania graftów w piórze Choi.

UMIESZCZANIE GRAFTÓW

W odróżnieniu od metody FUE w DHI nie wykonuje się kanałów. Pobrane i posegregowane grafty umieszcza się w piórach choi. Doświaczony lekarz następnie wybija graft bezpośrednio w skórę głowy, odpowiednio układając kąt wbicia pióra. Uchwycenie indywidualnego modelu wzrostu włosów, wyznaczenie specyficznych kątów wzrostu włosów w każdej części skóry głowy pacjenta jest kluczem do uzyskania pożądanej fryzury po zabiegu. Podczas tego etapu leżysz na plecach, możesz swobodnie czytać, słuchac muzykę lub oglądać telewizor, który jest dostępny w sali zabiegowej. To już ostatni etap przeszczepu włosów techniką DHI. Po zabiegu wykonywany jest zabieg osoczem bogatopłytkowym oraz zakładane są opatrunki na strefę dawczą (zostaną zdjęte następnego dnia podczas kontroli w klinice).

ZABIEG BEZ GOLENIA GŁOWY

Zabieg DHI daje możliwość wykonania przeszczepu bez golenia głowy. Musisz jednak pamiętać że strefy pobrania graftów muszą zostac ogolone. W przypadku dużych przeszczepów w okolicy 4500 graftów będzie to wymagało ogolenia całego tyłu i boków głowy. U kobiet stramy się golić poziome paski włosów z tyłu głowy pomiędzy długimi włosami. Przeszczep włosów u kobiet rzadko przekracza 2,5 tys graftów.

Komórki macierzyste

Podczas zabiegu pobierane i separowane są komórki macierzyste. Podanie ich podczas zabiegu stymuluje włosy do wzrostu oraz zapewnia szybszą regeneracje skóry. Zabieg ten jest standardowo wykonywany podczas każdego przeszczepu i nie wymaga żadnej dopłaty.

Czas wzrostu włosów

Pierwsze przeszczepione włosy wyrastaja po około 3 miesiącach po zabiegu, a więc musisz uzbroić się w cierpliwość. W pierwszym etapie urośnie Ci około 30% przeszczepionych włosów, każdy kolejny miesiąc to kolejne wzrosty i zagęszczenia. Około 8 miesiąca będziesz miał już na głowie około 80-90% docelowej ilości włosów. Końcowy efekt uzyskujemy po około 12 miesiącach. Pożniej włosy niebierają już tylko grubości i stają się bardziej elastyczne.

Cele przeszczepu

Głównym celem zabiegu jest odbudowanie linii włosów na froncie, aby utworzyć trwałą ramę dla twarzy. Kolejnym celem jest wzmocnienie i wypełnienie ubytków na głowie oraz zapewnienie odpowiedniej gęstości włosów. 

Zdjęcia na tej podstronie przestawiają wygląd głowy klienta następnego dnia po przeszczepie włosów metodą DHI. Jak widać, włosy ze strefy dawczej (czyli boków i tyłu głowy, dostały ogolone do zabiegu. Natomiast góra głowy ma pozostawione włosy normalnej długości.

Sprawdź efekty po zabiegu

Zobacz jakie efekty po zabiegu uzyskują nasi klienci. Wszystkie zdjęcia należą tylko do naszych klientów z Polski.