Q&A

Pytania dotyczące zabiegu

Kto może mieć przeszczepione włosy?

Każdy, kto cierpi na „typ męski” wypadania włosów. Dlatego jest przede wszystkim jest przeznaczony dla osób, u których hormonalne zmiany spowodowały przedwczesne wypadanie włosów. Natomiast osoby po różnego typu wypadkach lub gdy utrata włosów spowodowana została poparzeniem wymagają indywidualnej konsultacji.

Czy istnieje limit wiekowy dla transplantacji włosów?

Wiek gra tylko pewną rolę w zależności od kontekstu i przyczyn wypadania włosów. Generalnie przeszczep jest uważany za najbardziej trwałe i zrównoważone rozwiązanie tego problemu. Wypadanie włosów spowodowane jest nadmiarem męskich hormonów uwalnianych w ciągu całego życia. Utrata włosów zmniejsza się po osiągnięciu wieku 40 lat. Oznacza to, że po przeszczepieniu włosów w młodszym wieku, trzeba się liczyć że dalsza utrata włosów może jeszcze postępować i przeszczep może wymagać powtórzenia aby objąć całą problematyczną sferę.

Jakie techniki transplantacji są wykonywane w klinice?

Zabieg przeszczepu włosów wykonywany jest metodą FUE lub DHI. Są to najnowsze metody przeszczepy włosów, które nie pozostawiają na głowie żadnych blizn. Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny. Mały dyskomfort może być jedynie odczuwalny podczas procesu znieczulenia.

Czym się różni zabieg FUE i DHI?

W obu zabiegach pobierane są tak samo pojedyncze mieszki włosowe (grafty) . Zabiegi różnią się sposobem aplikacji (wszczepiania) graftów w miejsca z ubytkami. W przypadku FUE, robione jest mikro-nacięcie (kanał) w którym lekarz umieszcza graft. W metodzie DHI nie jest wykonywany kanał, a graft jest wbijany w ubytki za pomocą specjalnego aplikatora o nazwie Choi. Dzięki tego typu aplikacji lekarz może wykonac zabieg również na długich włosach, bez kompletnego golenia głowy (usługa za dopłatą). Dlatego ten zabieg jest polecany np dla kobiet lub osób które z przyczyn zawodowych nie mogą ogolić kompletnie głowy.

Jak długo trwa zabieg przeszczepu włosów?

Procedura składa się z kilku etapów i trwa około 8-12 godzin (z przerwą na posiłek). Jeżeli chodzi o cały wyjazd, to trzeba planować 3 dni (2 doby w hotelu).

Czy podczas mojego zabiegu będzie lekarz?

Tak, w naszej klinice lekarz czynnie uczestniczy w zabiegu. Oprócz konsultacji, będzie wykonywał na Twojej głowie kanały, czyli mikro nacięcia w których będą umieszczana grafty. To właśnie odpowiednio wykonane kanały odpowiadają za gęstość oraz układ włosów na głowie. Dodatkowo lekarz nadzoruje wszystkie etapy zabiegu.

Ile włosów można przeszczepić podczas zabiegu?

Standardowo procedura transplantacji obejmuje między 3000 a 6000 graftów. Każdy graft ma pomiędzy jednym a czterema włosami, stąd zabieg przeszczepu 4000 graftów to 8000 – 10000 pojedynczych włosów. Ilość gratów zostaje ustalona przez lekarza podczas kwalifikacji do zabiegu.

Jak będę komunikować się z lekarzem i innymi pracownikami kliniki?

Standardowo zapewniamy polską obsługę podczas pobytu. Na miejscu w Stambule są Polscy opiekunowie. Zaopiekują się Tobą od dnia zabiegu, aż do Twojego wyjazdu. W przeciwieństwie do innych klinik nasi opiekunowie są do Twojej dyspozycji przez cały Twój pobyt i pomagają w wielu sprawach związanych z pobytem.

Jak się przygotować do zabiegu?

Każdy pacjent otrzyma szczegółowe informacje dotyczące przygotowania do operacji. Najistotniejsze jest, by nie spożywać alkoholu na 6 dni przez operacją. Również zabieg jest nie polecany osobom z problemami kardiologicznymi lub nadciśnieniowymi ze względu na wysokie ryzyko dla zdrowia.

Jakie badania krwi będę miał wykonywane?

Każdy pacjent przechodzi badanie krwi na obecność wirusa HIV oraz WZW typu C (wirusowe zapalenie wątroby typu C). Obecność któregoś z tych wirusów uniemożliwia wykonanie zabiegu. Jeśli nie macie pewności co do wyniku tego badania, zróbcie taki test jeszcze w kraju. Dodatkowo wykonywane są badania na krzepliwość krwi. 

Czy mogę przywieźć własne wyniki badań krwi?

Niestety nie, tak jak każda klinika, musimy mieć badania przeprowadzone u nas w klinice. Jednak dla pewności warto zrobić sobie w kraju test na HIV i wirusowe zapalenie wątroby typu C. Jeśli wyniki tych badań wyjdą pozytywnie u nas w klinice, to nie będziemy mogli wykonać dla Ciebie przeszczepu.

Co dzieje się przed zabiegiem?

Każdy pacjent przechodzi badanie krwi oraz konsultację przed zabiegiem bezpośrednio z lekarzem prowadzącym zabieg, a mającą na celu określenie kształtu linii czołowej włosów oraz podziału stref do przeszczepu włosów. Podczas konsultacji będzie badana jakość włosów w poszczególnych strefach na głowie.

Co dzieje się po zabiegu?

Zastaną Ci założone opatrunki na głowę i wrócisz na noc do hotelu. Opatrunki ściągamy następnego dnia podczas kontroli pooperacyjnej. Szczegółowe informacje pooperacyjne będą udzielone po zabiegu przez naszego opiekuna.

Kiedy rosną pierwsze przeszczepione włosy?

Przez pierwsze tygodnie włosy na zmianę rosną i wypadają. Pierwsze stałe włosy rosną po około trzech miesiącach od zabiegu. Największy przyrost zwykle następuje po okresie 5-6 miesięcy. 90% przeszczepionych włosów powinno być widocznych po około 9 miesiącach. Pełen efekt można ocenić po roku od daty transplantacji.

Czy muszę ogolić głowę do zabiegu?

Ogolenie głowy jest wymagane w przypadku metody FUE. Jednak nie golisz głowy sam, dopiero my w klinice ogolimy Ci głowę. W metodzie DHI jest możliwy zabieg na długich włosach. Jednak strefy z których są pobierane grafty będą ogolone. Jeśli chcesz mieć zabieg na długich włosach, skontakuj się z nami w tej sprawie.

Jak szybko zagoi mi się głowa?

Proces gojenia trwa około 10-14 dni. Po 10 dniach wyślemy Ci filmik instruktażowy jak usunąć pod prysznicem resztę strupków z głowy. 

Kiedy mogę wrócić do ćwiczeń na siłowni?

Do większego wysiłku fizycznego, czyli np ćwiczeń na siłowni, lub treningów sportowych, możesz wrócić po 3 tygodniach od zabiegu.

Czy można przeszczepić siwe włosy?

Tak, oczywiście że można. Siwy włos, jest po prostu pozbawiony melaniny, która daje mu kolor. Po przeszczepie rośnie tak samo jak jego kolorowi koledzy:)  

Czy jesteście najlepszą kliniką?

Tak, z całą pewnością nasze zabiegi są wyjątkowe. Nasza klinika jest nastawiona na najwyższą jakość zabiegów i obsługi klienta. Wykonujemy bardzo duże i gęste przeszczepy włosów. Takich efektów po zabiegach i takiego zadowolenia klientów nie ma nikt.

Pytania dotyczące podróży i pobytu

Czy w cenie zabiegu jest bilet lotniczy?

Nie, bilet lotniczy kupujesz sam, nie pośredniczymy w sprzedaży biletów, jednak współpracujemy z biurem podróży w Polsce, które kupuje bilety dla naszych klientów. Pamiętaj, przed zakupem biletu skontaktuj się z nami, żeby potwierdzić termin w klinice.

Jak mam zarezerwować bilet lotniczy?

Bilety rezerwujesz i kupujesz sam za pomocą dowolnej wyszukiwarki lotniczej. Standardowo przebywasz w Stambule 3 dni. Pierwszy dzień przylot (jest to dzień wolny i przylot o godzinie dowolnej). Dzień drugi to zabieg. Dzień trzeci to kontrola po zabiegu i powrót do domu (powrót rezerwuj w godzinach popołudniowych, wylot samolotu najwcześniej około godziny 13:00).

Pamiętaj, że możesz również przedłużyć pobyt o dodatkowe dni przed lub po zabiegu. 

Czy w cenie zabiegu jest hotel?

Nie, hotel jest doliczamy osobno do ceny zabiegu. Mamy w ofercie dwa hotele w bardzo atrakcyjnych cenach. Minimalny pobyt w hotelu to 2 doby.  Możesz też wybrać własny hotel nie z naszej oferty, ale wtedy w dniu zabiegu musisz samodzielnie dotrzeć na zabieg do naszej kliniki. Z naszych hoteli odbiera nasz opiekun. 

Ile trwa podróż do Stambułu?

Standardowy bezpośredni lot z Warszawy do Stambułu trwa 2,5 godziny. Możliwe są też połaczenia z przesiadką z innych polskich lotnisk, wtedy czas lotu wydłużą się o dodatkowy przelot i przesiadkę. Różnica czasu pomiędzy Polską i Turcją wynosi w czasie letnim +1 godz. w czasie zimowym +2 godz.

Czy ktoś mnie odbierze z lotniska?

Tak, na lotnisku będzie czekał kierowca z kliniki, który zabierze Cię do hotelu. Transfer lotniskowy z lotniska i na lotnisko jest zawsze w cenie biletu, do dowolnego hotelu.

Jak wygląda standardowy harmonogram pobytu?
Dzień pierwszy
  1. Lot do Stambułu.
  2. Spotkanie na lotnisku z naszymi kierowcami i transport do hotelu.
  3. Do końca dnia czas wolny
Dzień drugi
  1. Po śniadaniu spotkanie z naszym opiekunem i przejście do kliniki.
  2. Konsultacja i zabieg.
  3. Po zabiegu czas wolny.
Dzień trzeci
  1. Po śniadaniu kontrola w klinice.
  2. Wymeldowanie z hotelu i transport na lotnisko.
  3. Lot powrotny do Polski.
Czy ja się tam nie zgubię?

Nie ma takiej możliwości. Nie pozwolimy na to. Przesyłamy Ci dokładne instrukcje jak trafić do kierowcy na lotnisku. Kierowca czeka na CIebie tak długo, aż go znajdziesz. Zostaniesz zawieziony prosto do naszego hotelu w którym wszystko jest już przygotowane na Twój przyjazd. Zarówno na lotnisku, jak i w samochodzie będziesz w kontakcie z naszym opiekunem.

Czy muszę mieć wizę do Turcji?

Nie, od 2 marca 2020 wizy do Turcji dla obywateli Polski zostały zniesione. Pobyt do 90 dni jest bezpłatny i nie wymaga żadnych dodatkowych formalności.

Czy mogę podróżować bez paszportu?

TAK! od 19 kwietnia 2022 można podróżować do Turcji jedynie z aktualnym dowodem osobistym lub paszportem. Pamiętajcie tylko że ważność tych dokumentów (czyli data do której jest ważny) musi mieć jeszcze conajmiej 150 dni od daty wlotu do Turcji. 

Jak długo będę przebywać w Stambule?

Minimalny okres pobytu w Stambule to 3 dni (2 noce). Pierwszy dzień jest wolny, drugi dzień to zabieg, a trzeci kontrola po zabiegu oraz lot powrotny. Możesz zostać w Stambule dłużej lub przylecieć wcześniej, oferujemy dodatkowe dni w hotelu za dopłatą. Szczegóły znajdziesz na podstronie Cennik

Czy mogę pojechać z osobą towarzyszącą?

Tak, chcesz przyjechać z osobą towarzyszącą, to wybierasz z oferty naszych hoteli pokój 2 osobowy.

Czy mam wyżywienie w cenie zabiegu?

W cenie pobytu są śniadania w hotelu oraz obiad w dniu zabiegu w klinice. W rejonie kliniki oraz hotelu jest mnóstwo małych restauracyjek w wspaniałym jedzeniem w przystępnych cenach. Nasz opiekun doradzi gdzie można zjeść najlepsze potrawy.

Nie znam angielskiego, poradzę sobie?

To nie problem, wszystko jest zorganizowane w taki sposób, żebyś nawet bez znajomości języka czuł się komfortowo. Nad wszystkim panuje nasz opiekun/koordynator w Turcji. 

Czy będę sam w hotelu?

W większości przypadków w tym samym dniu obsługujemy do 2 - 3 osób. Czyli nie będziesz sam w hotelu, być może tym samym lotem przyleci też inny Polak. Jeśli będzie taka sytuacja, to powiadomimy Cię o tym.

Czy w hotelu będę miał internet?

Tak, zarówno w hotelach, jak i w klinice jest dostępny bezpłatny internet. 

Czy możecie mnie zawieźć z lotniska do innego hotelu niż Wasze?

Tak, to Ty decydujesz gdzie chcesz nocować podczas pobytu w Stambule. Nasze hotele są jedynie propozycją z naszej strony. Jeśli uważasz że chcesz mieszkać w innym miejscu, to z lotniska zawieziemy Cię do dowolnego hotelu/apartamentu. Pamiętaj jednych że w dniu zabiegu musisz być u nas rano w klinice. 

Czy będę miał czas na zwiedzanie miasta?

Standardowy wyjazd indywidualny to pobyt w Stambule tylko na czas zabiegu, Czyli 2 doby hotelowe. Jeśli chcesz zostać dłużej żeby pozwiedzać miasto, to proponujemy dokupić dodatkową noc w hotelu i przyjechać na jeden dzień dłużej. Naprawdę warto!

Chce zostać dłużej w Stambule żeby pozwiedzać miasto, gdzie mogę kupić kartę SIM do telefonu?

Kartę SIM możesz kupić w wielu miejscach w Stambule. Z pewnością pomogą Ci w tym nasi opiekunowie. Nie kupuj jednak karty na lotnisku, tam się to nie opłaca. Jeśli masz telefon, który umożliwia używanie eSIM, to proponujemy zainstalować aplikację Airalo lub MobiMatter. Aplikacje te umożliwiają zakup dowolnej karty eSIM z różnych krajów, m. in z Turcji. Polecamy taką opcję.

Czy kosmetyki, które dostanę po zabiegu będę mógł przewieźć w bagażu podręcznym.

Tak, otrzymujesz od nas kosmetyk nowej generacji, połączenie leku i szamponu w skondensowanej formie. Jego pojemność to 95 ml, czyli wystarczy bagaż podręczny żeby do nas przyjechać.

 
Stambul

Trzy dni w Stambule.

Minimalna długość pobytu w Stambule to 3 dni. Przeszczep włosów przeprowadzany jest następnego dnia po przylocie. Poniżej przedstawiamy skrócony harmonogram pobytu.

1 dzień - przylot

Tego dnia musisz tylko dolecieć do Stambułu, godzina przylotu jest dowolna i zależy od Ciebie. Na lotnisku będzie czekał kierowca który zawiezie Cię do hotelu. Skontaktuje się z Tobą również nasz opiekun i udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania.

2 dzień - zabieg

Po śniadaniu w hotelu, razem z naszym opiekunem udasz się do kliniki na zabieg. Przed zabiegiem będziesz miał zrobione podstawowe badania oraz przejdziesz konsultacje z lekarzem. Podczas konsultacji oraz zabiegu będzie obecny nasz polski opiekun. W przerwie zabiegu otrzymasz w klinice obiad.

3 dzień - powrót

W godzinach porannych przejdziesz kontrole pozabiegową w klinice. Otrzymasz kosmetyki, leki oraz informacje dotyczące pięlegnacji głowy. Tego dnia szczęśliwy wracasz do domu, kierowca odwiezie Cię na lotnisko, a my będziemy z Tobą kontakcie przez najbliższy rok.

Zaczynamy zawsze od kwalifikacji do zabiegu.

Wystarczy wysłać do nas zdjęcia, a przekonasz się jak możemy Ci pomóc. Kwalifikacja jest bezpłatna i dostępna siedem dni w tygodniu.