Przeszczep brody

Metoda przeszczepu

Przeszczep brody może być wykonany metodą FUE lub DHI. Akurat w przypadku brody zazwyczaj lepszym wyborem jest metoda DHI, umożliwiająca lepsze ukierunkowanie wzrostu włosa, co w przypadku co zarostu twarzy ma większe znaczenie niż na głowie. Szczegółowo obie metody zostały opisane na podstronach dotyczących przeszczepu włosów na głowie. Linki poniżej:

Przeszczep FUE

największa ilość graftów

Przeszczep DHI

bez kompletnego golenia

Kwalifikacja

7 dni w tygodniu udzielamy profesjonalnej porady dotyczącej kwalifikacji do zabiegu. Wystarczy, że prześlesz nam online zdjęcia swojej brody oraz głowy (tył i boki), a my na ich podstawie ocenimy sytuację i stwierdzimy czy transplantacja jest wskazana i w jakim zakresie.

Kwalifikacja jest bezpłatna i jest pierwszym krokiem który musisz wykonać żeby umówić się na zabieg.

Kwalifikacja

bezpłatna

Jak wygląda zabieg ?

KONSULTACJA MEDYCZNA

Na podstawie przesłanych zdjęć lekarz określa jakość okolicy dawczej i określa możliwą do przeszczepu ilość graftów. Zostanie też przedstawiona rekomendacja dla metody zabiegu. Kluczowa konsultacja następuje w klinice, przed zabiegiem. Wtedy zostanie ustalony zakres przeszczepu oraz strefy przeszczepu. Zostanie przeprowadzony dokładny wywiad medyczny, oraz dokumentacja fotograficzna. Przed konsultacją zostaną wykonane badania krwi. Podczas całej konsultacji jest obecny nasz opiekun, który przetłumaczy wszystkie rozmowy z lekarzem.

POBRANIE GRAFTÓW

Faza pobierania rozpoczyna się od znieczulenia miejscowego. Trwa to zaledwie 5 minut i występuje tylko niewielki ból spowodowany użyciem igieł.

Po odpowiednim przygotowaniu obszaru dawczego, pojedyncze mieszki włosowe są indywidulanie pobierane za pomocą mikronarzędzi FUE (mikromotor wyposażony w ostrze 0,5 - 0,7 mm). Pobrane mieszki włosowe zawierają średnio 2-3 włosy. Doświadczenie lekarza gwarantuje pobranie mieszków włosowych bez uszkodzeń. Wykorzystanie mikronarzędzi zapewnia bezpieczeństwo zabiegu oraz krótki okres regeneracji obszaru dawczego. Podczas pobierania leżysz na specjalnym łóżku, głową w dół. Cały zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i jest zupełnie bezbolesny.

KONTROLA JAKOŚCI

Pobrane mieszki włosowe są oczyszczane i poddawane analizie jakościowej. 

UMIESZCZANIE GRAFTÓW

W zależności od wybranej metody zabiegu, pobrane i posegregowane grafty umieszcza się w piórach choi (metoda DHI) lub osadza się we wcześniej wykonanych kanałach (metoda FUE) Podczas tego etapu leżysz na plecach, możesz swobodnie czytać, słuchać muzykę lub oglądać telewizor, który jest dostępny w sali zabiegowej. To już ostatni etap przeszczepu włosów techniką DHI. Po zabiegu wykonywany jest zabieg osoczem bogatopłytkowym oraz zakładane są opatrunki na strefę dawczą (zostaną zdjęte następnego dnia podczas kontroli w klinice).

MOŻLIWE SA 2 RÓŻNE STREFY POBRANIA

W przeszczepie brody możliwe jest pobranie graftów zarówno z obszaru tyłu głowy, jak również z obszaru brody (strefa pod żuchwą do szyi). Wszystko zależy od wielkości ubytków na zaroście oraz jakości stref pobrania. Lekarz już na podstawie kwalifikacji do zabiegu, wskaże miejsca pobrania.

Komórki macierzyste

Podczas zabiegu pobierane i separowane są komórki macierzyste. Podanie ich podczas zabiegu stymuluje włosy do wzrostu oraz zapewnia szybszą regeneracje skóry. Zabieg ten jest standardowo wykonywany podczas każdego przeszczepu i nie wymaga żadnej dopłaty.

Czas wzrostu włosów

Pierwsze przeszczepione włosy wyrastaja po około 3 miesiącach po zabiegu, a więc musisz uzbroić się w cierpliwość. W pierwszym etapie urośnie Ci około 30% przeszczepionych włosów, każdy kolejny miesiąc to kolejne wzrosty i zagęszczenia. Około 8 miesiąca będziesz miał już na brodzie około 80-90% docelowej ilości włosów. Końcowy efekt uzyskujemy po około 12 miesiącach. Pożniej włosy niebierają już tylko grubości i stają się bardziej elastyczne. 

Cele przeszczepu

Głównym celem zabiegu jest odbudowanie zarostu na twarzy, lub uzupełnienie braków w zaroście. 

Sprawdź efekty po zabiegu

Zobacz jakie efekty po zabiegu uzyskują nasi klienci. Wszystkie zdjęcia należą tylko do naszych klientów z Polski.