FUE (Follicular Unit Extraction)

Metoda FUE

FUE (Follicular Unit Extraction) jest najnowszą metodą transplantacji włosów. W odróżnieniu od przestarzałej metody FUT/STRIPE nie wymaga wykonywania liniowych nacięć oraz zakładania szwów, zapewniając minimalną inwazyjność, naturalny efekt oraz krótki czas regeneracji po zabiegu. W FUE mieszki włosowe są pobierane w formie pojedyńczych przeszczepów wielkości 0.5 – 0,7 mm z tyłu i boków głowy, a następnie umieszczane w miejscach ubytków w wcześniej przygotowanych mikro-kanałach. Cały zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Kwalifikacja

Nasz zespół ma duże doświadczenie w dziedzinie przeszczepu włosów metodą FUE. 7 dni w tygodniu udzielamy profesjonalnej porady dotyczącej kwalifikacji do zabiegu. Wystarczy, że prześlesz nam online zdjęcia swojej głowy, a my na ich podstawie ocenimy sytuację i stwierdzimy czy transplantacja jest wskazana i w jakim zakresie.

Kwalifikacja jest bezpłatna i jest pierwszym krokiem który musisz wykonać żeby umówić się na zabieg.

Jak wygląda zabieg ?

KONSULTACJA MEDYCZNA

Na podstawie przesłanych zdjęć lekarz określa jakość okolicy dawczej i określa możliwą do przeszczepu ilość graftów. Zostanie też przedstawiona rekomendacja dla metody zabiegu. Kluczowa konsultacja następuje w klinice, przed zabiegiem. Wtedy zostanie ustalona linia włosów oraz strefy przeszczepu. Zostanie przeprowadzony dokładny wywiad medyczny, oraz dokumentacja fotograficzna. Przed konsultacją zostaną wykonane badania krwi. Podczas całej konsultacji jest obecny nasz opiekun, który przetłumaczy wszystkie rozmowy z lekarzem.

POBRANIE GRAFTÓW

Faza pobierania rozpoczyna się od znieczulenia miejscowego w tylnej części głowy. Trwa to zaledwie 5 minut i występuje tylko niewielki ból spowodowany użyciem igieł.

Po odpowiednim przygotowaniu obszaru dawczego, pojedyncze mieszki włosowe są indywidulanie pobierane za pomocą mikronarzędzi FUE (mikromotor wyposażony w ostrze 0,5 - 0,7 mm). Pobrane mieszki włosowe zawierają średnio 2-3 włosy. Doświadczenie lekarza gwarantuje pobranie mieszków włosowych bez uszkodzeń. Wykorzystanie mikronarzędzi zapewnia bezpieczeństwo zabiegu oraz krótki okres regeneracji obszaru dawczego. Podczas pobierania leżysz na slecjalnym łożku, głową w dół. Cały zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i jest zupełnie bezbolesny.

KONTROLA JAKOŚCI

Pobrane mieszki włosowe są oczyszczane i poddawane analizie jakościowej. Jakość oraz rozmiar mieszków włosowych stanowi wyznacznik dla następnego etapu - otwierania kanałów, czyli przygotowywania miejsc dla przenoszonych mieszków włosowych. Podobnie jak proces pobierania mieszków włosowych, wymaga precyzji oraz doświadczenia.

PRZYGOTOWANIE KANAŁÓW

Równie ważną kwestią jest kąt otwarcia kanałów dla przeszczepianych mieszków włosowych. W tych kanałach będą umieszczane wcześniej pobrane grafty. Uchwycenie indywidualnego modelu wzrostu włosów, wyznaczenie specyficznych kątów wzrostu włosów w każdej części skóry głowy pacjenta jest kluczem do uzyskania pożądanej fryzury po zabiegu. Kolejnym czynnikiem wychwytywania naturalności jest prawidłowe określenie przedniej linii włosów. Wyznaczenie przedniej linii włosów musi być oparte na cechach anatomicznych i morfologicznych danego pacjenta oraz prawidłowych proporcjach. Podczas tego etapu leżysz na plecach, możesz swobodnie czytać, słuchac muzykę lub oglądać telewizor, który jest dostępny w sali zabiegowej.

UMIESZCZANIE PRZESZCZEPÓW

To już ostatni etap przeszczepu włosów techniką FUE, który odbywa się w pozycji leżącej na plecach. Trwa on zwykle od 2 do 3,5 godziny, w zależności od liczby wszczepianych mieszków włosowych. 

Aby uzyskać jak najbardziej naturalny wygląd, nie zaleca się wszczepiania cebulek z 2-3 włosami na linii frontu, ponieważ nadałyby one pacjentowi sztuczny wygląd i byłoby jasne, że wykonano przeszczep włosów. Po zakończeniu linii przedniej, podwójne i potrójne pęcherzyki są umieszczane w górnej i tylnej części głowy, aby uzyskać większą gęstość w tych obszarach.

Po zabiegu wykonywany jest zabieg osoczem bogatopłytkowym  oraz zakładane są opatrunki na strefę dawczą (zostaną zdjęte następnego dnia podczas kontroli w klinice).

Czas wzrostu włosów

Pierwsze przeszczepione włosy wyrastaja po około 3 miesiącach po zabiegu, a więc musisz uzbroić się w cierpliwość. W pierwszym etapie urośnie Ci około 30% przeszczepionych włosów, każdy kolejny miesiąc to kolejne wzrosty i zagęszczenia. Około 8 miesiąca będziesz miał już na głowie około 80-90% docelowej ilości włosów. Końcowy efekt uzyskujemy po około 12 miesiącach. Pożniej włosy niebierają już tylko grubości i stają się bardziej elastyczne.

Cele przeszczepu

Głównym celem zabiegu jest odbudowanie linii włosów na froncie, aby utworzyć trwałą ramę dla twarzy. Kolejnym celem jest wzmocnienie i wypełnienie ubytków na głowie oraz zapewnienie odpowiedniej gęstości włosów. Podczas zabiegu staramy się wykonać jak największą sesje przeszczepu w celu maksymalnego pokrycia ubytku. 

Najlepszy wybór

W Jack Strong Hair Clinic korzystamy z najnowszych technologii, aby osiągnąć najlepsze wyniki dla naszych pacjentów. Jeśli szukasz przeszczepu włosów metodą FUE w Turcji i chcesz uzyskać najlepsze rezultaty w wyjątkowo niskiej cenie, nasza klinika w Stambule i bardzo zaangażowany personel medyczny są idealnym wyborem.

Sprawdź efekty po zabiegu

Zobacz jakie efekty po zabiegu uzyskują nasi klienci. Wszystkie zdjęcia należą tylko do naszych klientów z Polski.