FUE czy DHI? Oto jest pytanie...

Pewnie większość z Was zadaję sobie właśnie takie pytanie. Który zabieg jest lepszy, który zapewni mi lepsze efekty itd. Wokół tych 2 metod wyrosło w internecie już wiele opinii, czasem zupełnie nieprawdziwych. W tym artykule postaramy się wyjaśnić przynajmniej te główne różnice.

Jakie są różnice pomiędzy zabiegami?

Zabieg DHI jest rozwinięciem zabiegu FUE. Zarówno w FUE jak i w DHI pobieramy grafty (mieszki włosowe) w taki sam sposób. Jednak póżniej przy wszczepianiu w zabiegu FUE robimy kanały, czyli mikro nacięcia w których umieszczane są pobrane wcześniej mieszki włosowe. Natomiast w zabiegu DHI, tak samo pobrane mieszki są umieszczane w aplikatorze CHOI (taka trochę długopiso-strzykawka) i za pomocą tegoż aplikatora wbijany jest od razu pod skórę. 

Co daje ten apikator? Przede wszystkim daje nam możliwość wykonania zabiegu przed kompletnego golenia głowy. Wyobraźcie sobie jak ciężko byłoby umieszczać malutkie, pobrane mieszki włosowe wśród istniejących, długich włosów. Metoda DHI umożliwia nam swobodne zagęszczanie na nieogolonej głowie.

I tutaj od razu jedna uwaga, nie każdy od tym wie, ale do zabiegu DHI też musimy ogolić, przynajmniej częściowo włosy. Strefa z której pobieramy włosy, musi być ogolona. Natomiast strefa gdzie wszczepiamy włosy, może być dowolnej długości.

Dla kogo jest zabieg DHI?

Przede wszystkim dla kobiet, zdajemy sobie sprawę jak ciężko jest zdecydować się na ogolnie głowy. W drugiej kolejności dla Panów którzy potrzebują niezbyt dużego przeszczepu, max do 4000 graftów i jednocześnie z przyczyn wizerunkowych nie mogą sobie pozwolić na kompletne ogolenie głowy.

Czy zabieg DHI jest lepszy od FUE?

Z całą pewnością nie, efekty po obu metodach są IDENTYCZNE. Wiemy co można wyczytać w internecie, ale uwierzcie nam, informacje dotyczące lepszego układania się włosów, bardziej naturalnego wyglądu czy też szybszego gojenia się głowy, to tylko internetowe mity. 

To jak szybko goi się głowa nie zależy od metody zabiegu, ale od indywidualnych cech każdego z nas. Włosy po obu zabiegach układają się tak samo. A gęstość włosów nie zależy od metody zabiegu, ale od doświadczenia i profesjonalizmu osób wykonujących przeszczep. 

Podsumowanie

Jeśli masz ubytki większe niż tylko zakola, wybieraj FUE. Jeśli nie możesz ogolić głowy, to wybieraj DHI, a najlepiej poczekaj na rekomendacje od nas w kwalifikacji. Pamiętaj, że nam zależy na jak najlepszym efekcie u Ciebie, bo to ty będziesz naszą żywą reklamą.

5/5 - (2 votes)

Używamy cookie, aby zapewnić najlepszą jakość. Polityka prywatności