Czy czas trwania zabiegu przeszczepu włosów ma znaczenie?

Nasi lekarze podkreślą, że długość zabiegu jest adekwatna do potrzeb pacjenta. W rzeczywistości, niektóre z naszych najbardziej złożonych zabiegów trwały nawet 15 godzin. Przeszczep 5000 graftów zwykle wymaga minimum 9-10 godzin wytężonej pracy naszego zespołu medycznego.

Przeprowadzenie tak obszernego przeszczepu nie jest możliwe w krótszym czasie. To skomplikowany proces, który angażuje kilka osób. Proces obejmuje pobranie kilku tysięcy mieszków włosowych, wykonanie odpowiedniej liczby kanałów i wszczepienie pobranych graftów. Dodatkowo, należy uwzględnić przerwę na posiłek, podanie znieczulenia i przygotowanie skóry głowy do zabiegu. Najważniejsza jest precyzja, gęstość i głębokość kanałów, a także staranne umiejscowienie graftów, aby po sześciu miesiącach cieszyć się bujnymi włosami.

 

Jak długo grafty przeżyją poza organizmem?

Grafty mogą przetrwać nawet kilkadziesiąt godzin, jeśli są przechowywane w odpowiednich warunkach. Być może słyszeliście, że czas zabiegu powinien być krótki, ponieważ grafty mogą się nie przyjąć. Jednak pobrane mieszki włosowe mogą być przechowywane przez 12-15 godzin bezproblemowo, a nawet do 36 godzin na lodzie. Efekty naszych zabiegów są najlepszym dowodem na to. Przyjęcie graftów wynosi około 90-92% w naszych zabiegach, co jest standardem w branży.

Gwarancja dobrych wyników

Skuteczny przeszczep łączy gęstość i jakość dobrze wykonanych kanałów (w przypadku metody FUE). Doświadczony lekarz dobiera ilość graftów do wielkości ubytku i realnych możliwości pobrania takiej liczby od pacjenta. W naszej klinice oferujemy zabiegi dostosowane do potrzeb klientów, nie ograniczając się czasowo. Warto pamiętać, że nawet zabieg z ponad 6000 graftów będzie kosztować dokładnie tyle, ile podane jest w naszym cenniku.

5/5 - (2 votes)