fbpx

Covid-19
obostrzenia

Aktualne infomacje dotyczące podróży do Turcji (aktualizacja 11 lipca 2021)

Od dnia 1 czerwca osoby przyjeżdżające z Polski do Turcji mają obowiązek posiadania negatywnego testu PCR zrobionego na max. 72h przed wylotem lub negatywnego szybkiego testu antygenowego wykonanego na max. 48h przed wylotem do Turcji. Testy powinny być wykonane z tłumaczeniem na język angielski.

Z obowiązku posiadania testu zwolnione są osoby przybywajace z Polski, które:

  • na min. 14 dni przed wjazdem do Turcji zostały zaszczepione wymaganą dawką przeciw COVID i posiadają stosowne zaświadczenie/certyfikat
  • w ciągu ostatnich 6 miesięcy chorowały na Covid i były wyleczone (czyli tzw.ozdrowieńcy) oraz posiadają w związku z tym stosowne zaświadczenia wydane przez właściwe instytucji. Certyfikat szczepienia oraz ozdrowienia w języku polskim i angielskim można pobrać z portalu https://pacjent.gov.pl/ po zalogowaniu się na swoje konto w zakładce certyfikaty.
  • dzieci do 6 roku życia

Dodatkowo od 10 lipca 2021 wg rozporządzenia polskiego rządu wszyscy podróżni powracający do Polski transportem publicznym z Turcji nie muszą juz przechodzić kwarantanny w Polsce. Osoby w pełni zaszczepione wlatuja do Polski po okazaniu Cetfyfikatu szczepień Covid. Natomiast osoby bez szczepień muszą przed wylotem zrobić w Turcji test Covid i z jego negatywnym wynikiem mogą spokojnie wrócić do kraju bez obowiązku kwaranatnny.

Nadal należy na max. 72 godziny przed wjazdem do Turcji wypełnić formularz wjazdowy, który nadaje kod HES (do podróżowania w Turcji w czasie pandemii). Link do formularza register.health.gov.tr. Formularz jest bezpłatny.

 

Aktualne infomacje dotyczące obostrzeń w Turcji (aktualizacja 1 czerwca 2021)

  • otwarte zostają restauracje, bary i kawiarnie, ogródki herbaciane w godzinach 7:00-21:00 (od poniedziałku do soboty). Przy jednym stoliku na wolnym powietrzu moga siedzieć 3 osoby, w pomieszczeniu zamkniętym 2 osoby przy 1 stole. W niedziele restauracje i bary będą otwarte ale wydawać będą tylko posiłki na wynos.
  • otwarte stadiony,
  • otwarte lunaparki
  • otwarte salony fitness
  • otwarte stadiony
  • otwarte kina

Centra handlowe, sklepy odzieżowe będą otwarte dla klientów od poniedziałku do soboty maksymalnie w godzinach 7:00-21:00. W niedziele pozostają zamknięte.

Zamknięte do odwołania na terenie całej Turcji pozostają Hamamy (łaźnie tureckie).

 

Covid-19 informacje

Czy można pojechac do Turcji na zabieg?
Tak, bezpośrednie loty z Polski odbywają się bez przeszkód z lotniska Chopina w Warszawie. Możliwe są też połączenia z przesiadką z większości polskich lotnisk.
Czy będę bezpieczny podczas zabiegu w klinice?

Nasza klinika zapewnia maksymalną ochronę przed wirusem covid-19. Lekarze i cały personel przechodzą systematyczne kontrolę na obecność wirusa. Sale zabiegowe są dezynfekowane po każdym zabiegu. Klient ma kontakt tylko z personelem medycznym przydzielonym do jego zabiegu.

Czy hotel jest dezynfekowany?
Tak, hotel współpracujący z kliniką podlega pełnej dezynfekcji kilka razy dziennie. Pokoje są dezynfekowane i ozonowane po każdym kliencie. Dodatkowo po każdym kliencie pokój pozostaje dobę wolny, zanim zostanie wynajęty ponownie.
Czy samochód który po mnie przyjedzie jest dezynfekowany?
Tak, po przewiezieniu każdego klienta samochód jest czyszczony i dezynfekowany.