Sekrety udanego przeszczepu włosów

Gęste, mocne włosy są marzeniem każdego z nas. Proces łysienia u facetów następuje stopniowo, poczynając od zakoli i utraty gęstości w górnej części głowy, aż do kompletnego obumarcia mieszków włosowych w tych strefach. Dla nas, mężczyzn jest to stresujące i często traumatyczne doznanie.

Jaka jest prawidłowa gęstość włosów na głowie?

Gęstość włosów liczona jest ilością mieszków włosowych na centymetr kwadratowy skóry na głowie. W każdym mieszku włosowym może być nawet po kilka włosów. U zdrowego człowieka na jeden centymetr skóry na głowie może przypadać nawet około 70-90 mieszków włosowych. Mnożąc to przez ilość włosów w każdym mieszku, otrzymujemy zawrotne ilości włosów. 

Dlaczego niektóre przeszczepy są „niewystarczające” 

Osiągniecie odpowiedniej gęstości przeszczepu jest niezwykle trudne. Po pierwsze ilość pobranych mieszków włosowych musi być wystarczająco duża żeby pokryć gęsto odpowiednią część ubytku. Po drugie lekarz musi wykonać niezwykle gęste kanały pod nowe grafty (mieszki włosowe).

Z tego powodu niektóre kliniki rezygnują z gęstości, tłumacząc to wieloma mniej lub bardziej wiarygodnymi czynnikami. Niestety źle wykonany zabieg, bez zachowania odpowiedniej gęstości włosów, kończy się rzadką „mgiełką” włosów, która szczególnie w świetle słonecznym wygląda fatalnie. Takie zabiegi są często trudne do odratowania, „rozstrzelenie” rzadko włosów na dużej powierzchni głowy nie ułatwia zadania lekarzowi przeprowadzającemu zabieg powtórkowy.

Jak prawidłowo wykonać przeszczep? 

Trzeba dobrze dobrać gęstość pokrycia użytku do stref sąsiadujących. Jeśli chcesz zrobić tylko zakola, a masz bardzo gęste włosy, to Twoje zakola też muszą być pokryte bardzo gęsto w obszarach sąsiadujących z ubytkiem. W przeciwnym razie różnica gęstości będzie zauważalna i nie uzyskasz efektu o który Ci chodzi. 

A co jeśli masz duży ubytek? Tu jest kilka sposobów odpowiedniego ułożenia graftów na głowie. Z pewnością pobranie będzie musiało być duże. Zabiegi 5-6 tys. graftów, wbrew wielu opiniom, nie są dużymi zabiegami, ale  powinny wystarczyć na średnio-duży ubytek. Pamiętaj o tym, że to lekarz na podstawie badania jakości Twoich włosów, wieku oraz wielkości głowy dobiera odpowiednią ilość graftów. To nie koledzy na forum, ani wujek Google są tu lekarzami. Czasem warto zaufać specjalistom;) 

Zapewniamy polską obsługę dla naszych pacjentów i gwarantujemy im najlepszą opiekę podczas pobytu w Stambule. W naszej klinice zabiegi zawsze przeprowadzane są przez lekarza, który wykonuje najbardziej kluczowe elementy zabiegu. Zapewnimy Ci najlepszą możliwą gęstość przeszczepu włosów. Znamy się na tym jak mało kto:)

5/5 - (2 votes)